I used to pay 35 cents for a pack. That was the price of my high school lunch and milk and I sometimes bought cigarettes instead of lunch.~Is my Mom reading this??~~ Yikes!!
I remember buying gas for 26 cents a gallon in 1974, on our way to move to Utah. That was when the gas rationing was, I think.
The house we grew up in was in Ormond Beach and pretty close to the beach. It cost my parents $17,000. That was in 1957.
This thread is taking me back.![]()
Bookmarks