where I live gas is 7.8 (pesos) per liter.... and to convert that to a per gallon and in dlls... it would be like
1 dll = 10.70 pesos (aprox)
and 1 gallon is 3. something liters
I´m brain dead on maths.... so I´ll levae those conversions to you LOL
on another forum someone posted this link which I thought was cool
http://www.gasbuddy.com/gb_gastemperaturemap.aspx
Corinna´s Christmas Card Swap ´06
dedicated to a lovely woman who won many hearts along her life...........
she will be deeply missed.......Thank you for letting us be a part of your life, you will surely remain in ours FOREVER........R.I.P. Dear Corinna
Best Fireman in da House´10
dedicated to the kindest,loveliest and always helpful dude that one would be honored and proud to know........R.I.P. Dear Phred
notes-to-my-husband blog
http://365project.org/isabelle/365
It's $3.99 for regular.
I filled up before Leaving Findlay today at the local Kroger and with my Kroger card I saved .10 a gallon!! so I filled up for $3.89 for regular!
Keeganhttp://www.dogster.com/dogs/256612 9/28/2001 to June 9, 2012
Kylie http://www.catster.com/cats/256617 (June 2000 to 5/19/2012)
Kloe http://www.catster.com/cats/256619
"we as American's have forgotten we can agree to disagree"
Kylie the Queen, Keegan the Princess, entertained by Kloe the court Jester
Godspeed Phred and Gini you will be missed more than you ever know..
Isabel:
1 liter = 0.264 172 052 36 gallon [US, liquid]
Looks like $2.82 a gallon! Someone else try this...or we're takin' a convoy to Mexico!![]()
"Do or do not. There is no try." -- Yoda
Nice, I'm red on that map. I saw $4.24 yesterday. Right now it costs $10 to get to the barn and back. Once it hits $15 or so a trip I'm going to have to stop cleaning my barn and just start paying for my lessons.
Niño & Eliza
Copyright © 2001-2013 Pet of the Day.com
Bookmarks