I often wonder that myself... I have a 60 mile round-trip to and from school every day, I use 1/4 tank of gas every day... have to fill up every ~4 days and it cost me anywhere from $45 - $50 to fill up completely... that's around $100 - $110 in gas a WEEK... just for school, not even taking into account needing to run to walmart, or take the dogs to the park or visiting my parents... it's really hard![]()
Bookmarks