I think about all kits and pups love chicken, don't they?? My 2 have cut up chicken every day for their mid-day treat - they split between them the meat equal to one average size thigh.

I buy the big packs of thighs at Sam's - there's usually 15 thighs in each pack and it runs around $7 to $8 - depending on how many pounds it is. If I catch them when the price is reduced for quick sale (usually on a Tuesday and when the "sell by" date is about to expire), I can pick up the same size pack for around $5 or even less. I just boil about 7 at a time and freeze the rest, and 7 lasts about the whole week. I just pick the meat off and cut it in bite size pieces for them, and they devour it. They go nuts when they smell it cooking, and stand by the kitchen counter when I pick the bones, just hoping that I'll drop a piece. I usually do - intentionally of course!!!