This is great info Laura.Thanks.I'm saving it in case I need it for the future.Right now we spend more than 500 dollars a month just on catfood alone for Natural Balance cat food wet and dry.But it's great food at about 27 dollars a case and my cats are healthy because of it.But if we get any more cats and can't afford the good food we are feeding them now...we may switch to making our own.It would be a good project for us and could save hundreds of dollars a year!
If you find anything else,could you add it to this thread so I can save it?
Or anyone for that matter.
Thanks Laura...this is a great Thread for people who wouldn't mind taking the time to this if their schedule isn't to hectic![]()






Reply With Quote
Bookmarks