Quote:
Originally posted by Uabassoon
And if cost is an issue, usually every few weeks I find coupons in the booklet that somes in the Sunday newspaper for $3 off. I usually stock up on those coupons which really helps cut the cost of the food down.
Yes, I do that too. And I found that with two of them, I can buy the big 20 lb bag. It cost more up front, but if you add up how much you go through in a year, you will save money over buying the smaller bags. I usually buy a new bag once every 1 1/2 months or so, and I think I figured it out once that I would save about $100.00 a year over buying the 10 lb bags. So once Lily can eat adult food, this might be something to consider also. :)